| 27 Temmuz 2017

İnsan bütün gün timsahlarla boğuşunca yoruluyor tabii  Gelelim Bodrum çocuk dostu plaj önerilerime: 
1⃣ Lugga Ortakent: Plaj kısmı ve denize girişi kum, deniz sığ ve yavaş yavaş derinleşiyor. Çocukla rahat edeceğiniz yeşil alanlar da var. Yemek için çok seçenek olmasa da Ortakent sahili yürüme mesafesinde. Günlük harcama limiti var.

2⃣ Yahşi- Kefi: Denizi pırıl pırıl ve sığ. İlk girdiğiniz yer biraz taşlıkama sonra kum. Tek hoşlanmadığım şezlonglar biraz dip dibe. Yemekleri de çok lezzetli.

3⃣ Meltem Beach: şezlonglar kumda, arka tarafta yeşil alan da mevcut. Ağaç gölgesinde güneşlenebiliyorsunuz. Çocuk parkı bile var. Odun fırınında yaptıkları lahmacun, pide çeşitleri gerçekten lezzetli. Deniz sığ, yavaş yavaş derinleşiyor ancak öğleden sonra çok kalabalık ve deniz adeta çocuk havuzu gibi oluyor  günlük harcama kotası var, kişi başı 35 TL. 
4⃣ Meteor: Burası upuzun bir kumsal. Denizi sığ ve uzun süre dizinizin seviyesinde kalıyor. Kumsal geniş olduğu için dilediğiniz gibi yüzebiliyorsunuz. Dilerseniz kumda, dilerseniz taşta dilerseniz iskelede ya da çimende şezlong kiralayabiliyorsunuz. Giriş kişi başı 15 TL. Kart sistemi var.  Restoranı da oldukça büyük. Servis biraz yavaş olsa da sorun etmiyorsunuz. İçinde 4-7 yaş çocuklar için oyun alanı var ama tavsiye etmiyorum, yaş sınırına pek uyulmuyor ve çocuklar ıslak mayolarıyla kaydıkları için küçük çocuklar için tehlikeli olabiliyor. ☀️ Siz Bodrum'da hangi plajları tercih ediyorsunuz? Çocuk dostu plajlarda aradığınız özellikler neler?

Instagram @ozgelokmanhekim

No images found